Příběh čaje

17.11.2009 21:25

https://caj.thoma.cz/img/prebal.jpg

formát knihy: A4
počet stránek: 400
počet ilustrací: 507
maloobchodní cena: 999 Kč

POZOR: akční nabídka firmy Kosmas: 849,- Kč - objednat
Pro slovenské zájemce je zde knihkupectví Martinus.


Příběh čaje - anotace
Velká obrazová publikace, v níž čtenář nalezne nespočet zajímavostí o čaji, o jeho barvité tisícileté historii a také o originální kultuře a filozofii, která je s ním spojena. K nedílné součásti knihy patří návody, jak různé čaje správně připravovat. Pozornost je věnována i léčebným účinkům čaje na lidské zdraví.


Prostřednictvím této fotografiemi bohatě ilustrované publikace navštívíte podivuhodné krajiny, kde se čaj pěstuje, poučíte se o rozličných způsobech zpracování čajových lístků. Získáte přehled o desítkách známých i méně známých čajů a naučíte se je správně připravovat. Dozvíte se, zda se vám díky čaji podaří shodit nadbytečné kilogramy či jestli pitím čaje omezíte riziko vzniku civilizačních chorob. Šálek čaje v sobě vždy měl a stále má ukrytý určitý význam. Stal se zastavením v rušném koloběhu života, společníkem osamělých chvil i přátelských posezení, osvěžením těla a duše. Je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na zemi a bez nadsázky se dá říct, že ovlivnil nejen životní styl nespočtu lidí, ale i dějiny mnoha států. Bohatě ilustrováno.
Více informací o knize včetně ukázek najdete na adrese https://caj.thoma.cz.


Šálek čaje v sobě vždy měl a stále má ukrytý určitý význam. Stal se zastavením v rušném koloběhu života, společníkem osamělých chvil i přátelských posezení, osvěžením těla a duše. Je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na Zemi a bez nadsázky se dá říct, že ovlivnil nejen životní styl nespočtu lidí, ale i dějiny mnoha států. S každým šálkem čaje se budete dotýkat historie i přítomnosti, s každým přivoněním budete spjati s lidmi žijícími v dobách minulých i budoucích.

Příběh čaje se začíná odvíjet v Číně. Čaj doprovázel Číňany téměř od počátku jejich dějin, čínští vzdělanci ho pokládali za nejkultivovanější nápoj. Pro Tibeťany se čaj s jačím máslem stal prostředkem pro snadnější přežití na nekonečných cestách po čarokrásných, leč nehostinných himálajských pláních. V Japonsku dostalo pití čaje svébytnou a kultivovanou podobu v podivuhodném čajovém rituálu, v němž každý úkon, každý sebemenší pohyb má přesně určenou roli i filozofický význam. V Indii se odehrávalo barvité a drsné dobrodružství ctižádostivých mužů, kteří se vydávali do neznámých končin, aby mýtili pralesy a vysazovali keře čajovníků.

I příběh o tom, jak se čaj šířil dále do světa, je plný zajímavostí. Čaj se stal zlatonosným obchodním artiklem, kvůli čaji vznikaly války, vysoké clo na čaj se stalo záminkou pro vyhlášení boje amerických osadníků za nezávislost. Prvními Evropany, kteří na počátku 17. století propadli čaji, byli Holanďané, ale teprve anglický čaj o páté se stal pojmem, který vstoupil do kulturního povědomí lidí celého světa.

Čaj má za sebou více než třítisíciletou historii a kulturní vývoj. Je opěvován intelektuály a jeho blahodárné účinky na lidský organismus jsou garantovány mnoha vědeckými studiemi. Zahání únavu, zvyšuje imunitu těla vůči nemocím (ale i vůči znečistěnému životnímu prostředí a radiaci), funguje jako lehké afrodisiakum, jeho pravidelné pití prokazatelně prodlužuje život.

 

Autoři

Soňa Thomová (1947)

Soňa Thomová Publicistka. Jejím životním koníčkem je archeologie a dějiny lidstva. Má největší podíl na vzniku knihy Příběh čaje. Dále napsala text k obrazové publikaci Nepál - království pod Himálajem, k výpravné fotografické publikaci Česko a k cestopisu Japonská mozaika, který fotografiemi doprovodil její muž. S manželem - Zdeňkem Thomou - podnikla některé z jeho dobrodružných cest a spolupracovala s ním na mnoha výstavách, reportážích i knihách. Uveřejnila řadu článků ve společenských a geografických časopisech.
Zdeněk Thoma (1938)

Zdeněk Thoma Fotograf, publicista, cestovatel, ctitel čaje i jiných ušlechtilých nápojů. Cestovatelským a fotografickým osudem se mu stala čarokrásná, životem kypící Asie, kde strávil přes sedm let života. Napsal tři cestopisy: Toulky po Japonsku, Země bohů a démonů, Putování k posvátné hoře Kailás. Je autorem fotografií v obrazových publikacích Čína, Umění japonských zahrad, Ikebana a bonsai, Nepál - království pod Himálajem, Praha včera a dnes a spoluautorem publikací Svět tibetského buddhismu, Umění čínských zahrad a mnoha dalších. K posledním autorským pracím patří fotografický cestopis Japonská mozaika a výpravná kniha Česko. Fotografuje fotoaparáty firmy Pentax Co., modely Pentax LX, 645, 67 s objektivy od 24 mm do 300 mm.
Michal Thoma (1979)

Michal Thoma Student kulturologie na FF UK, publicista, náruživý piják čaje. Za literární činnost byl dvakrát oceněn v soutěži O cenu Karla Čapka. Jeho povídky vyšly v prestižních souborech českých tvůrců literatury sci-fi a fantasy. Řada jeho reportáží z cest po Asii, například po Thajsku, Kambodži, Barmě a Turecku, byla uveřejněna v časopisech Koktejl a Lidé a země, eseje a fejetony o čaji vyšly v časopisech Týden, Regena, Koktejl a ČSA Review.

 zdroj Příběh čaje :caj.thoma.cz/index.html

 

Příběh čaje

17.11.2009 21:37
Recenze na knihu Příběh čaje z časopisu Dotek č. 2/2003 Únorové vydání měsíčníku Dotek se celé zabývá čajovou tématikou. Rozhodli jsme ještě s dalšími milovníky čaje, že upozorníme na nejnovější knihu o čaji tímto způsobem - každý, a bude nás více z celé ČR - sdělí něco ze svých dojmů. Myslím,...
Licence Creative Commons
Čaj Room, jejímž autorem je Aleš Bednář, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: cajroom.webnode.cz
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/cz/.

"Čaj je unikátní tím, že ho vůbec nevyrábějí lidé, ale utváří a produkuje ho sama příroda,"

Čaj room is an information website (not only) about tea.We recommend just the products, which has been tested by ourselfs. Čajroom offers advertising only for a tea sample. We test the sample, make a photo of it, add your text and link and also express our own opinion and recommendation.